+49 178 418 4039 info@textova.net

Kultura i marketing

Czy kultura i sztuka naprawdę potrzebują marketingu?Czy sztuka nie mówi sama za siebie?Takie pytania zadają sobie ludzie posiadający jednokomórkowe pojęcie marketingu. Chodzi tylko o to, by sprzedawać produkty z jak największym zyskiem. Tego typu przesądy są już dawno przestarzałe. Marketing strategiczny w sektorze kultury potrafi więcej.

Co to jest marketing kulturowy?

Marketing kulturowy polega na zastosowaniu różnych strategii marketingowych, by dotrzeć do określonych segmentów rynku lub grup docelowych, które będą zainteresowane produktem kulturowym. Dopasowuje takie czynnikijak cena, reklama, dystrybucja i serwis do produktu artystycznego lub usługi tak, aby pozyskać jak najwięcej klientów i osiągnąć wyznaczone cele instytucji kulturalnej. W porównaniu do marketingu produktów, dotyczy on przede wszystkim wartości niematerialnych. Nie są reklamowane gotowe produkty, lecz sztuka i kultura, a co za tym idzie także treści i wartości z nimi związane.

Jakie są cele marketingu kulturowego?

Na pierwszym planie stoją cele kulturowo-socialno polityczne. Zaliczają się do nich:

•tworzenie korzyści społecznych,

•wykorzystanie zainteresowania klientów,

•pozyskiwanie nowych grup docelowych, działania wizerunkowe i konkurencyjność.

Oczywiście bezpieczeństwo finansowe odgrywa nie mniej ważną rolę w sektorze kultury. Należy wziąść pod uwagę wiele czynników, aby oferta kulturalna była przekonująca.Na pierwszym miejscu musi zostać wypracowany jasny profil, który spełni wymagania grupy docelowej. Należą do niej nie tylko goście instytucji kulturowej, ale także

•jej członkowie

•osoby ponoszące koszty

•darczyńcy

•partnerzy kooperacyjni

•ważni sponsorzy

•a przede wszystkim publiczność.

Działania zorientowane na klienta i wiążace go pozwalają budować interes i zaufanie grup docelowych.Marketing strategiczny w sektorze kultury dostosowuje się do ciągłych zmian i wymagań rynku. Umożliwia obiecujące relacje z klientami, planuje i organizuje ciekawe projekty jak i oferty kulturalne. Wizerunek i popularność placówki kulturalnej podnoszą sięi nie może być ona dłużej ignorowana.

Dlaczego warto reklamować się w sąsiednim kraju?

Trójstyk trzech państw:Niemiec,Polski i Czech jest doskonałym miejscem dla skutecznego marketingu kultury. Region jest szczególnie dla twórców kultury pełen potencjału, który należy wykorzystać. Instytucje kulturalne-jakrównieżkażde inne przedsiębiorstwo -mogą działać natrzech rynkach jednocześnie zwiększająć swój zasięgi poprzez działania związane z ekspansją rynkową osiągnąć wzrost obrotów.Ci, którzy już wykorzystują ten potencjał, mają wyraźną przewagę nad konkurencją a zawdzięczają to turystyce dziennej.

Marketing międzynarodowy w Niemczechi w Czechach

Potencjalnych klientów z Niemieci Czech można pozyskać poprzez następujące działania marketingowe

•e-mail marketing

•transgraniczne kampanie PR, marketing w mediach społecznościowych, marketing internetowyalbo przez klasyczne reklamy

•optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO)

•reklama w wyszukiwarkach internetowych (SEA)

•współpraca z niemieckimii czeskimi partnerami kooperacyjnymi, jak i budowa prężnych sieci dla przedsiębiorstw kulturalnych.

Do tego potrzebny jest język ojczysty czeski albo niemiecki, ale równieź tłumaczenia i treści wysokiej jakości.Marketing kulturowy oferuje przedsiębiorstwom w strefie przygranicznej zupełnie nowe perspektywy na przyszłośći posiada potencjał innowacyjny. Zauważyć możnacoraz częstszą relokację firm.Obojętnie czy młody czy stary, niemiecki czy czeski -marketing kultury łączy.Działania zorientowane na klienta i wiążace go pozwalają budować interes i zaufanie grup docelowych.Marketing strategiczny w sektorze kultury dostosowuje się do ciągłych zmian i wymagań rynku. Umożliwia obiecujące relacje z klientami, planuje i organizuje ciekawe projekty jak i oferty kulturalne. Wizerunek i popularność placówki kulturalnej podnoszą sięi nie może być ona dłużej ignorowana. Dlaczego warto reklamować się w sąsiednim kraju?Trójstyk trzech państw:Niemiec,Polski i Czech jest doskonałym miejscem dla skutecznego marketingu kultury. Region jest szczególnie dla twórców kultury pełen potencjału, który należy wykorzystać. Instytucje kulturalne-jakrównieżkażde inne przedsiębiorstwo -mogą działać natrzech rynkach jednocześnie zwiększająć swój zasięgi poprzez działania związane z ekspansją rynkową osiągnąć wzrost obrotów.Ci, którzy już wykorzystują ten potencjał, mają wyraźną przewagę nad konkurencją a zawdzięczają to turystyce dziennej.Marketingmiędzynarodowy w Niemczechi w CzechachPotencjalnych klientów z Niemieci Czech można pozyskać poprzez następujące działania marketingowe •e-mail marketing •transgraniczne kampanie PR, marketing w mediach społecznościowych, marketing internetowyalbo przez klasyczne reklamy•optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO)•reklama w wyszukiwarkach internetowych (SEA)•współpraca z niemieckimii czeskimi partnerami kooperacyjnymi, jak i budowa prężnych sieci dla przedsiębiorstw kulturalnych. Do tego potrzebny jest język ojczysty czeski albo niemiecki, ale równieź tłumaczenia i treści wysokiej jakości.Marketing kulturowy oferuje przedsiębiorstwom w strefie przygranicznej zupełnie nowe perspektywy na przyszłośći posiada potencjał innowacyjny. Zauważyć możnacoraz częstszą relokację firm.Obojętnie czy młody czy stary, niemiecki czy czeski -marketing kultury łączy